Kullanım Koşulları

Egzama.org (kısaca “Site”) Aydın Medya ve bağlı kuruluşlarının (“Egzama.org”, “Şirket”, “biz” veya “bize”) sahibi olduğu ve işlettiği Aydın Medya markasıdır. . Siteye erişim ve Sitenin kullanımı bu kullanım şart ve koşullarına (“Kullanım Koşulları”) tabidir.

 • “Site” veya “Egzama.org”, ortamdan bağımsız olarak Egzama.org tarafından sağlanan tüm bilgileri veya hizmetleri içerecek ve kullanıma sunduğumuz bağlı web sitelerini, mobil uygulamaları, videoları, ürünleri ve uygulamaları sınırlama olmaksızın içerecektir. Herhangi bir zamanda ve zaman zaman Siteyi veya Sitenin herhangi bir bölümünü bildirimde bulunarak veya bulunmadan değiştirme, askıya alma veya devam ettirmeme (geçici veya kalıcı olarak) hakkımızı saklı tutarız.
 • Site, 13 yaşın altındaki kullanıcılara yönelik değildir. 13 yaşın altındaysanız, Siteyi kullanmayın ve bize herhangi bir kişisel bilgi vermeyin.
 • Sitenin veya içeriğinin herhangi birinin Amerika Birleşik Devletleri dışında erişilebilir veya uygun olduğuna dair hiçbir iddiada bulunmuyoruz. Siteye erişim, belirli kişiler veya belirli ülkelerde yasal olmayabilir. Siteye Türkiye Cumhuriyeti Devleti dışından erişirseniz, bunu kendi inisiyatifinizle yaparsınız ve yerel yasalara uymaktan sorumlusunuz.

Tıbbi Tavsiye Sorumluluk Reddi

Bu Sitenin içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. İçeriğin profesyonel tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavinin yerini alması amaçlanmamıştır. Tıbbi bir durumla ilgili olabilecek herhangi bir sorunuz için daima doktorunuzun veya diğer kalifiye sağlık sağlayıcınızın tavsiyesine başvurun. Tıbbi bir acil durumunuz olabileceğini düşünüyorsanız, derhal doktorunuzu veya 112’i arayın. Sitede bahsi geçebilecek herhangi bir spesifik test, doktor, ürün, prosedür, görüş veya diğer bilgiyi önermez veya onaylamaz. Sitemiz çalışanları, Sitede Egzama.org’un daveti üzerine görünen diğer katkıda bulunanlar veya Sitenin diğer ziyaretçileri tarafından sağlanan herhangi bir bilgiye güvenmenin riski yalnızca size aittir.

Bu Kullanım Koşullarını Değiştirme Hakkımız

Bu Kullanım Koşullarını herhangi bir zamanda değiştirme hakkımız saklıdır. Bu sayfayı düzenli olarak kontrol etmelisiniz. Değişiklikler Sitede görünecek ve değişiklikleri yayınladığımızda geçerli olacaktır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz, değişiklikleri kabul ettiğiniz ve kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Gizlilik Politikamız

Gizlilik Politikamız, verilerin Sitemizde veya Sitemiz tarafından nasıl toplandığı, kullanıldığı ve kullanıma sunulduğu hakkında daha fazla bilgi içerir. Burayı okumanızı tavsiye ederiz.

Egzama.org Fikri Mülkiyet

Fikri Mülkiyetimize

İlişkin Sınırlı Lisansınız Metin, yazılım, fotoğraf, grafik, illüstrasyon ve sanat eseri, video, müzik ve ses ve adlar, logolar, ticari markalar ve hizmet markaları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Sitede kullanılan ve görüntülenen materyaller, Aydın Medya’nın veya Egzama.org gibi bağlı kuruluşlarının veya lisans verenlerinin mülkiyetindedir ve telif hakkı, ticari marka ve diğer yasalarla korunmaktadır. Bu tür herhangi bir içerik yalnızca kişisel, ticari olmayan kullanımınız için kullanılabilir. Bu tür materyalleri Egzama.org’un yazılı izni olmadan değiştirmemeyi, çoğaltmamayı, yeniden iletmemeyi, dağıtmamayı, yaymamayı, satmamayı, yayınlamamayı, yayınlamamayı veya dağıtmamayı kabul etmektesiniz. Siteyi ve sitedeki herhangi bir materyali bu Kullanım Koşullarına tabi olarak ticari olmayan amaçlarla kullanmanız için size kişisel, münhasır olmayan, devredilemez, geri alınabilir bir lisans verir.

Ticari Markaları ve Logoları

Egzama.org ticari markası ve hizmet markaları ve ilgili logolar ve ilgili tüm adlar, logolar, ürün ve hizmet adları, tasarımlar ve sloganlar, sitemizin veya bağlı kuruluşlarının veya lisans verenlerinin ticari markalarıdır. Bu tür işaretleri, önceden yazılı iznimiz olmadan kullanamazsınız. Sitedeki diğer tüm isimler, logolar, ürün ve hizmet adları, tasarımlar ve sloganlar ilgili sahiplerinin ticari markalarıdır.

Sitedeki Bilgilere Güvenmek

Kullanıcı Katkıları (aşağıda tanımlanmıştır) veya bağımsız katılımcılarımızın katkıları dahil olmak üzere Sitemizdeki içeriği inceleme yükümlülüğümüz yoktur ve bizden bunu beklememelisiniz.

Katkıda Bulunanlarımız Hakkında

Siteye katkıda bulunan bağımsız yükleniciler olarak belirli konularda içerik sağlayıcılar arar. Sitemiz, herhangi bir katkıda bulunanın, katkılarının ilgili olduğu konuyla ilgili herhangi bir sınırlama olmaksızın, belirli bir uzmanlık veya bilgi düzeyine ulaştığını veya herhangi bir özel nitelik veya referansa sahip olduğunu beyan veya garanti etmez. Katkıda bulunanların her birine uzman olarak atıfta bulunduğumuz ölçüde, bize sağladıkları bilgilere güvendiğimizi ve sağladıkları herhangi bir bilgiyi, niteliklerini veya kimlik bilgilerini bağımsız olarak doğrulamak veya doğrulamaya çalışmak zorunda olmadığımızı anlamalısınız. Ayrıca katkıda bulundukları herhangi bir içeriği izlemek veya bağımsız olarak araştırmak veya doğrulamak zorunda değildir. Katkıda bulunanlar, uzman olarak nitelendirilseler bile.

Lütfen Kullanıcı Katkıları ve bağımsız yüklenici katkıcılarımızın içeriği dahil olmak üzere Site içeriğine güvenmeyin. İçerik yalnızca genel bilgi amaçlı sağlanır ve benzersiz, kişisel durumunuz ve ihtiyaçlarınızı asla dikkate alamaz. Bizimle olan sözleşmenizi ihlal ederek yapacağınız herhangi bir güvenin veya eylemin yegane ve münhasır riskinin size ait olacağını ve sitemizin size karşı hiçbir sorumluluğu veya yükümlülüğü olmayacağını kabul ve beyan edersiniz. Ayrıca, içerik sağlayıcılar veya diğer kullanıcılar ile Site üzerinde veya Site aracılığıyla yapılan iletişimlerin riskinin size ait olduğunu ve kendi profesyonel tavsiyenizi almanız durumunda geçerli olabilecek herhangi bir ayrıcalık veya gizlilik yükümlülüğü kapsamında olmadığını kabul ve beyan edersiniz (örn. , doktor-hasta).

Sitenin Yasaklanan Kullanımları

Siteyi yalnızca yasal amaçlarla ve bu Kullanım Koşullarına uygun olarak kullanabilirsiniz. Siteyi kullanmamayı kabul etmektesiniz:

 • Herhangi bir geçerli federal, eyalet, yerel veya uluslararası yasa veya düzenlemeyi ihlal edecek şekilde.
 • Reşit olmayanları uygunsuz içeriğe maruz bırakarak, kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler isteyerek veya başka bir şekilde istismar etmek, zarar vermek veya sömürmeye veya herhangi bir şekilde zarar vermeye teşebbüs etmek amacıyla.
 • Herhangi bir “önemsiz posta”, “zincirleme mektup” veya “istenmeyen posta” veya diğer benzer talepler dahil olmak üzere herhangi bir reklam veya promosyon materyalini iletmek veya gönderilmesini sağlamak.
 • Egzama.org’u, bir editör çalışanını, başka bir kullanıcıyı veya başka bir kişi veya kuruluşu taklit etmek veya taklit etmeye teşebbüs etmek (bunlarla sınırlı olmamak üzere, e-posta adreslerini veya yukarıdakilerden herhangi biriyle ilişkili ekran adlarını kullanmak dahil).
 • Herhangi birinin Siteyi kullanmasını veya Siteden yararlanmasını kısıtlayan veya engelleyen veya tarafımızca belirlendiği üzere, Sitenin kullanıcılarına zarar verebilecek veya onları sorumluluğa maruz bırakabilecek başka herhangi bir davranışta bulunmak.

Ayrıca, şunları yapmamayı kabul edersiniz:

 • Herhangi bir ticari, pazarlama veya veri derleme veya geliştirme amacıyla Sitedeki verileri (manuel veya otomatik yollarla) “kazımak” veya ayrıştırmak.
 • Kötü niyetli veya teknolojik olarak zararlı herhangi bir virüs, truva atı, solucan, mantık bombası veya diğer materyalleri tanıtın.
 • Site’nin herhangi bir bölümüne, Site’nin depolandığı sunucuya veya Site’ye bağlı herhangi bir sunucu, bilgisayar veya veritabanına yetkisiz erişim sağlamaya, bunlara müdahale etmeye, zarar vermeye veya kesintiye uğratmaya çalışmak.
 • Aksi takdirde Sitenin düzgün çalışmasına müdahale etmeye kalkışmayın.

Sitede Kullanabileceğiniz İçerik

Kullanıcı Katkıları

Site, kullanıcıların posta göndermesine, göndermesine, yayınlamasına, görüntülemesine veya diğer kullanıcılara iletmesine olanak tanıyan mesaj panoları, sohbet odaları, kişisel web sayfaları veya profiller, forumlar, bülten panoları ve diğer etkileşimli özellikleri (topluca “Etkileşimli Hizmetler”) içerebilir. veya Sitedeki veya Site aracılığıyla diğer kişiler (bundan böyle “gönderilecek”) içerik veya materyaller (topluca “Kullanıcı Katkıları”).

Kişisel bilgileri (örneğin kullanıcı adı, e-posta adresi) bir forum, sohbet odası veya diğer herhangi bir kullanıcı veya üye tarafından oluşturulan sayfalar gibi Sitede gönüllü olarak ifşa ederseniz, bu bilgiler arama motorlarında görüntülenebilir, toplanabilir ve kullanılabilir. başkaları tarafından ve diğer taraflardan istenmeyen temaslara neden olabilir. Sitemizde herhangi bir kişisel veya diğer hassas bilgi yayınlamamanızı tavsiye ederiz.

Siteye gönderdiğiniz herhangi bir Kullanıcı Katkısı, gizli ve mülkiyet dışı olarak kabul edilecektir. Sitede herhangi bir Kullanıcı Katkısı sağlayarak, bize ve bağlı şirketlerimize ve hizmet sağlayıcılarımıza ve onların ve ilgili lisans sahiplerimizin, haleflerimizin her birine kullanma, çoğaltma, değiştirme, gerçekleştirme, görüntüleme, dağıtma ve başka bir şekilde üçüncü kişilere ifşa etme hakkı veriyorsunuz. taraflar herhangi bir amaç için bu tür herhangi bir materyal.

Aşağıdakileri beyan ve garanti edersiniz:

 • Kullanıcı Katkılarına ilişkin tüm haklara sahipsiniz veya bunları kontrol ediyorsunuz ve yukarıda bize, bağlı şirketlerimize ve hizmet sağlayıcılarımıza ve bunların ve ilgili lisans sahiplerimizin, haleflerimizin ve devralanlarımızın her birine yukarıda verilen lisansı verme hakkına sahipsiniz.
 • Tüm Kullanıcı Katkılarınız bu Kullanım Koşullarına uymaktadır ve uyacaktır.

Gönderdiğiniz veya katkıda bulunduğunuz tüm Kullanıcı Katkılarından sorumlu olduğunuzu ve yasallığı, güvenilirliği, doğruluğu ve uygunluğu dahil olmak üzere bu tür içerikten Şirketin değil, sizin sorumlu olduğunuzu anlıyor ve kabul ediyorsunuz. Sizin veya Sitenin diğer herhangi bir kullanıcısı tarafından yayınlanan Kullanıcı Katkılarının içeriğinden veya doğruluğundan herhangi bir üçüncü tarafa karşı sorumlu veya yükümlü değiliz.

İzleme ve Uygulama; Fesih
Şu haklara sahibiz:

 • Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak herhangi bir nedenle veya sebepsiz olarak Kullanıcı Katkılarını kaldırma veya yayınlamayı reddetme.
 • Kullanıcı Katkılarının aşağıdaki içerik standartları da dahil olmak üzere Kullanım Koşullarını ihlal ettiğini, herhangi bir fikri mülkiyet hakkını veya herhangi bir hakkı ihlal ettiğini düşünmemiz dahil olmak üzere, tamamen kendi takdirimize bağlı olarak gerekli veya uygun gördüğümüz herhangi bir Kullanıcı Katkısı ile ilgili herhangi bir işlem yapın. kişi veya kuruluş, Site kullanıcılarının veya kamunun kişisel güvenliğini tehdit edebilir veya Şirket için sorumluluk oluşturabilir.
 • Kimliğinizi veya hakkınızdaki diğer bilgileri, yayınladığınız materyalin fikri mülkiyet hakları veya gizlilik hakları da dahil olmak üzere haklarını ihlal ettiğini iddia eden herhangi bir üçüncü tarafa ifşa edin.
 • Sitenin herhangi bir yasa dışı veya yetkisiz kullanımı için, bunlarla sınırlı olmamak üzere, kolluk kuvvetlerine havale etmek de dahil olmak üzere uygun yasal işlemleri yapın.
 • Bu Kullanım Koşullarının herhangi bir şekilde ihlali dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, herhangi bir nedenle veya hiçbir nedenle Sitenin tamamına veya bir kısmına erişiminizi sonlandırın veya askıya alın.

Yukarıda belirtilenleri sınırlamaksızın, Sitede veya Site aracılığıyla herhangi bir materyal yayınlayan herhangi biriyle ilgili kimliği veya diğer bilgileri ifşa etmemizi talep eden veya bize yönlendiren herhangi bir kanun uygulayıcı makam veya mahkeme emri ile tam olarak işbirliği yapma hakkına sahibiz. YUKARIDAKİ TARAFLARDAN HERHANGİ BİRİ TARAFINDAN SORUŞTURMALAR SIRASINDA VEYA SONUCUNDA YAPILAN HERHANGİ BİR EYLEMDEN KAYNAKLANAN HER TÜRLÜ İDDİADAN ŞİRKETİN VE BAĞLILARININ, LİSANS SAĞLAYICILARININ VE HİZMET SAĞLAYICILARINDAN FERAGAT EDERSİNİZ. ŞİRKET/BU TARAFLAR VEYA KANUN UYGULAMA YETKİLERİ.

Ancak, Sitede yayınlanmadan önce tüm materyalleri incelemeyi taahhüt edemeyiz ve edemeyiz ve sakıncalı materyallerin yayınlandıktan sonra derhal kaldırılmasını sağlayamayız. Buna göre, herhangi bir kullanıcı veya üçüncü şahıs tarafından sağlanan iletimler, iletişimler veya içerikle ilgili herhangi bir eylem veya eylemsizlik için hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz. Bu bölümde açıklanan faaliyetlerin yerine getirilmesi veya yerine getirilmemesi nedeniyle hiç kimseye karşı hiçbir yükümlülüğümüz veya sorumluluğumuz yoktur.

İçerik Standartları

Bu içerik standartları, her türlü Kullanıcı Katkıları ve Etkileşimli Hizmetlerin kullanımı için geçerlidir. Kullanıcı Katkıları bütünüyle yürürlükteki tüm federal, eyalet, yerel ve uluslararası yasa ve yönetmeliklere uygun olmalıdır. Yukarıdakileri sınırlamadan, Kullanıcı Katkıları şunları yapmamalıdır:

 • Karalayıcı, müstehcen, uygunsuz, küfürlü, saldırgan, taciz edici, şiddet içeren, nefret dolu, kışkırtıcı veya başka bir şekilde sakıncalı olan herhangi bir materyal içermek.
 • Müstehcen veya pornografik materyali, şiddeti veya ırk, cinsiyet, din, uyruk, engellilik, cinsel yönelim veya yaşa dayalı ayrımcılığı teşvik etmek.
 • Başka bir kişinin herhangi bir patentini, ticari markasını, ticari sırrını, telif hakkını veya diğer fikri mülkiyetini veya diğer haklarını ihlal etmek.
 • Başkalarının yasal haklarını (tanıtım ve mahremiyet hakları dahil) ihlal etmek veya yürürlükteki yasalar veya yönetmelikler uyarınca herhangi bir hukuki veya cezai sorumluluğa yol açabilecek veya başka bir şekilde bu Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikamız ile çelişebilecek herhangi bir materyal içermek .
 • Herhangi bir kişiyi aldatma olasılığı var.
 • Herhangi bir yasa dışı faaliyeti teşvik etmek veya herhangi bir yasa dışı eylemi savunmak, teşvik etmek veya desteklemek.
 • Rahatsızlık, rahatsızlık veya gereksiz endişeye neden olabilir veya başka bir kişiyi üzme, taciz etme, utandırma, alarma geçirme veya rahatsız etme olasılığı vardır.
 • Herhangi bir kişinin kimliğine bürünme veya kimliğinizi veya herhangi bir kişi veya kuruluşla olan bağlantınızı yanlış tanıtmayın.
 • Yarışmalar, çekilişler ve diğer satış promosyonları, takas veya reklam gibi ticari faaliyetleri veya satışları teşvik edin.
 • Durum böyle değilse, bunların bizden veya başka bir kişi veya kuruluştan kaynaklandığı veya bizim tarafımızdan onaylandığı izlenimini verin.

Bizim Tazminatımız

Sitemizi ve memurlarını, yöneticilerini, sahiplerini, çalışanlarını, acentelerini, bilgi sağlayıcılarını, bağlı kuruluşlarını, lisans verenlerini ve lisans alanlarını (topluca “Tazmin Edilen Taraflar”) her türlü yükümlülük ve maliyete karşı tazmin etmeyi, savunmayı ve zarar görmemesini sağlamayı kabul edersiniz, (a) Kullanıcı Katkılarından veya (b) sizin veya hesabınızın herhangi bir kullanıcısının bu Kullanım Koşullarını veya herhangi bir bu Kullanım Koşullarında yer alan beyanlar, garantiler ve sözleşmeler. Bu tür bir iddianın savunmasında tam ve makul bir şekilde işbirliği yapacaksınız. Sitemiz, masrafları size ait olmak üzere, sizin tarafınızdan tazmin edilecek herhangi bir konunun münhasır savunmasını ve kontrolünü üstlenme hakkını saklı tutar.

GARANTİ FERAGATNAMESİ

SİTE, AÇIK VEYA ZIMNİ HİÇBİR GARANTİ OLMAKSIZIN “OLDUĞU GİBİ” SAĞLANMAKTADIR, BAŞLIK GARANTİLERİ VEYA ZIMNİ SATILABİLİRLİK GARANTİLERİ VEYA BAŞKA BİR PARTİ İÇİN UYGUNLUK GARANTİLERİ DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI DEĞİLDİR. VE BU KULLANIM KOŞULLARINA GEÇERLİ YASALAR KAPSAMINDA HARİÇ TUTMAMA, KISITLAMA VEYA DEĞİŞİKLİK YAPILMAMALIDIR. SİTEDEKİ HERHANGİ BİR GÖRÜŞ, TAVSİYE VEYA BEYANIN DOĞRULUĞU VEYA GÜVENİLİRLİĞİNDEN KABUL ETMİYORUZ VE SORUMLU DEĞİLİZ. SAĞLANAN BİLGİLER, GERÇEKLER VE GÖRÜŞLER, PROFESYONEL TAVSİYELERİN YERİNE GEÇMEZ.

SORUMLULUK REDDİ

SİTE KULLANIMINIZIN RİSKİ KENDİ RİSKİNİZE AİTTİR. NE, ÇOK İYİ VEYA HAKKINDA, A.Ş. VEYA BAĞLI ORTAKLIKLARI, BÖLÜMLERİ, İŞTİRAKLERİ, TEMSİLCİLERİ, TEMSİLCİLERİ VEYA LİSANS VERENLERİ (BAĞIMSIZ YÜKLENİCİ KATILIMCILARIMIZ DAHİL) SİZE VEYA HİÇBİR KİŞİYE KARŞI SORUMLU OLMAYACAKTIR. SİTEYE VE SİTEDE MEVCUT BİLGİLERE ERİŞİMİNİZDEN VEYA KULLANIMINIZDAN YA DA ERİŞEMEMİZ VEYA KULLANAMAMANIZDAN KAYNAKLANAN VEYA BUNA KARŞI OLAN HERHANGİ BİR EYLEMDEN KAYNAKLANAN SONUÇTA OLAN, ÖZEL, CEZAİ VEYA BENZER ZARARLAR SİTEDE HER TÜRLÜ BİLGİ MEVCUTTUR. VE İŞTİRAKLERİ, BÖLÜMLERİ, İŞTİRAKLERİ, TEMSİLCİLERİ HAKKINDA ÇOK İYİ VEYA TÜM İDDİALARDAN FERAGAT EDERSİNİZ,

Üçüncü Taraf Bağlantıları, Reklamları, Web Siteleri ve İçeriği

Siteyle bağlantılı veya Site aracılığıyla erişilebilen hiçbir web sitesini, reklamı veya diğer medyayı incelemiyoruz veya izlemiyoruz ve bu tür üçüncü taraf reklamlarının veya bağlantılı web sitelerinin içeriğinden sorumlu değiliz. Sitede açıklanan herhangi bir üçüncü taraf ürününü veya hizmetini satın almadan önce, bilinçli bir satın alma yapmak için gerekli fiyatlandırmayı, ürün kalitesini ve diğer bilgileri doğrulamanız tavsiye edilir. Ne Egzama.org’da, ne de ana şirketi veya herhangi bir yan kuruluşu, bölümü, bağlı kuruluşu, acentesi, temsilcisi veya lisans vereni, Sitede sağlanan bilgilere dayalı olarak üçüncü taraf ürün veya hizmetleri satın almanızdan kaynaklanan herhangi bir sorumluluğa sahip olmayacaktır ve tarafımızca herhangi bir sorumluluk kabul edilmeyecektir. Bu tür satın almalarla ilgili şikayetler.

Anlaşmazlıklar

Bu Kullanım Koşulları ve Siteden kaynaklanan veya Siteyle ilgili herhangi bir anlaşmazlık, Türkiye yasalarına göre yönetilecek, yorumlanacak ve uygulanacaktır (kanunlar ihtilafı ilkelerine bakılmaksızın). Bu tür bir ihtilaf durumunda, Türkiye Cumhuriyeti, Avrupa Yakası İlçesinde bulunan mahkemelerde münhasır yargı yetkisine ve mahkeme yerine gayri kabili rücu olarak rıza gösterirsiniz.

BU KULLANIM ŞARTLARINDAN YA DA SİTE İLE İLGİLİ OLARAK KAYNAKLANAN HERHANGİ BİR DAVA VEYA İDDİA NEDENİ YA DA TALEP NEDENİ VEYA İDDİA NEDENİ YA DA TALEP NEDENİNİN GEÇERLİ OLARAK YALANLANDIĞINDAN SONRA BİR (1) YIL İÇİNDE BAŞLATILMALIDIR. BU TARİHTEN SONRA BU TÜR DAVA VEYA TALEP NEDENİNDEN FERAGAT ETMEYİ KABUL EDERSİNİZ.

Feragat ve Bölünebilirlik

Sitemizin bu Kullanım Koşullarında belirtilen herhangi bir şart veya koşuldan feragat etmesi, söz konusu şart veya koşuldan daha ileri veya sürekli olarak feragat edildiği veya başka herhangi bir şart veya koşuldan feragat edildiği ve sitemizin herhangi bir hak veya hüküm ileri sürmemesi olarak kabul edilmeyecektir. Bu Kullanım Koşulları uyarınca, söz konusu hak veya hükümden feragat teşkil etmez.

Bu Kullanım Koşullarının herhangi bir hükmünün bir mahkeme veya yetkili yargı yetkisine sahip başka bir mahkeme tarafından herhangi bir nedenle geçersiz, yasa dışı veya uygulanamaz olduğuna karar verilirse, söz konusu hüküm, Koşulların geri kalan hükümlerini ortadan kaldıracak şekilde asgari ölçüde kaldırılacak veya sınırlandırılacaktır. Kullanım tüm gücü ve etkisi ile devam edecektir.

Tüm anlaşma

Kullanım Koşulları, Site ile ilgili olarak siz ve sitemiz arasındaki tek ve bütün sözleşmeyi teşkil eder ve Site ile ilgili olarak hem yazılı hem de sözlü tüm önceki ve eş zamanlı anlaşmaların, anlaşmaların, beyanların ve garantilerin yerine geçer.

DMCA Politikası

Egzama.org, Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası (DMCA) uyarınca telif hakkı ihlaliyle ilgilenir. Yasal hakkınız olmadığı sürece, üçüncü bir şahsa ait herhangi bir içerik veya bilgiyi Siteye gönderemez, yükleyemez veya başka bir şekilde Siteye yerleştiremezsiniz. Telif hakkıyla korunan çalışmanızın, telif hakkı ihlali oluşturacak şekilde izinsiz olarak Sitemizde çoğaltıldığına iyi niyetle inanıyorsanız, atanmış telif hakkı temsilcimizi eposta yoluyla bilgiegzama@gmail.com adresine bir e-posta gönderebilirsiniz. Bu iletişim bilgileri yalnızca şüpheli telif hakkı ihlali içindir. Lütfen aşağıdakileri ekleyin:

 • Fiziksel veya elektronik imzanız.
 • İhlal edildiğini düşündüğünüz telif hakkı alınmış çalışmanın tanımı veya iddia Sitede birden fazla çalışmayı içeriyorsa, bu tür çalışmaların temsili bir listesi.
 • İhlal ettiğine inandığınız materyalin tanımı, o materyalin tam olarak yer aldığı URL (web sayfası) ve o web sayfasının sahip olduğunuz kopyaları gibi materyalin yerini tespit etmemize izin verecek kadar kesin bir şekilde.
 • Sizinle iletişim kurabileceğimiz yeterli bilgi (adınız, posta adresiniz, telefon numaranız ve e-posta adresiniz dahil).
 • Telif hakkıyla korunan materyalin kullanımına telif hakkı sahibi, temsilcisi veya yasa tarafından izin verilmediğine iyi niyetle inandığınıza dair bir beyan.
 • Yazılı bildirimdeki bilgilerin doğru olduğuna ve telif hakkı sahibi adına hareket etmeye yetkili olduğunuza dair yeminli ifade cezasına tabi bir beyan.
 • Lütfen, Sitedeki materyalin veya faaliyetin telif hakkınızı ihlal ettiği konusunda bilerek yanlış beyanda bulunursanız, zararlardan (masraflar ve avukat ücretleri dahil) sorumlu tutulabileceğinizi lütfen unutmayın.

Sitede sürekli olarak ihlal edici materyal yayınlayan kullanıcıların hesaplarını devre dışı bırakmak sitemizin politikasıdır.

Yasaklanmış İçerik

Reklamlar aşağıdakileri içeremez veya tanıtamaz:

 • Uyuşturucu/Alkol/Tütün. Reklamlar, yasa dışı uyuşturucuları, yasa dışı maddelerin reçeteli ilaçların kötüye kullanımını, Alkol kullanımını (bira ve şarap hariç) veya tütün ürünlerini veya bunlarla ilgili herhangi bir gereçleri tanıtamaz. Tütünle ilgili ürünlerin bırakılmasını teşvik eden yasal ürün ve hizmetlere  izin verilir  .
 • Silahlar/Şiddet. Reklamlar, ateşli silahların, mühimmatın, patlayıcıların, pirotekniklerin veya diğer silahların kullanımını, dağıtımını veya yapımını tanıtamaz. Reklamlar, herhangi bir kişiye veya hayvana yönelik şiddeti, zulmü veya fiziksel ya da duygusal zararı teşvik edemez.
 • Yasadışı Faaliyetler/Kumar. Reklamlar, bilgisayar korsanlığı, kalpazanlık veya başkalarının fikri mülkiyetini, gizliliğini, reklamını veya sözleşmeden doğan haklarını ihlal edebilecek diğer faaliyetler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, bir veya daha fazla yargı bölgesinde yasa dışı olabilecek yasa dışı veya diğer şüpheli faaliyetlerin tanıtımını yapamaz. Reklamlar dolandırıcılık, finansal planlar, piramit şemaları veya diğer dolandırıcılık amaçlı veya yasa dışı finansal veya yatırım fırsatlarıyla ilgili içerik içeremez veya bu içerikleri tanıtamaz. Reklamlar kumarhane, kumar, bahis, sayı oyunları, spor veya finansal bahislerin tanıtımını yapamaz. Devlet piyangolarını tanıtan reklamlara   izin verilir .
 • Nefret/Hoşgörüsüzlük/Ayrımcılık. Reklamlar, herhangi bir kişi, grup, ülke veya kuruluşa yönelik nefret söylemi, kişisel saldırılar veya ayrımcılık içeremez veya bunları teşvik edemez.
 • Müstehcenlik/Ahlaksızlık/Küfür. Reklamlar müstehcen, uygunsuz, saygısız veya rahatsız edici kelimeler, resimler, sesler, videolar veya diğer içerikleri içeremez veya tanıtamaz.
 • Siyasi/Dini. Reklamlar, siyasi veya dini konular veya gruplarla ilgili düşmanca, saldırgan, kışkırtıcı veya nefret dolu konuşmalar içeremez. Reklamlar, tartışmalı siyasi, sosyal veya dini konulardan ticari amaçlarla yararlanamaz.
 • Cinsel veya Yetişkin İçeriği. Reklamlar, tam veya kısmi çıplaklık, açık pozisyonlardaki kişilerin tasvirleri veya aşırı müstehcen veya cinsel açıdan kışkırtıcı faaliyetler içeremez. Reklamlar, müstehcen cinsel eylemlere veya açık saçık ve şehvetli davranışlara karışan herhangi birini veya herhangi bir şeyi ifşa eden metin veya resimler içermeyecektir. Reklamlar eskort, flört, erotik mesaj, pornografi veya diğer cinsel ürün veya hizmetlerin tanıtımını yapamaz.
 • Aşağılama / Hakaret. Reklamlar, About’ın veya başka herhangi bir kişi, grup veya kuruluşun itibarına zarar verme eğiliminde olan aşağılayıcı veya karalayıcı bilgi veya içerik içeremez.
 • Brüt Tasvirler. Reklamlar, kaba, kaba, aşağılayıcı veya şoke etme ya da tiksindirme olasılığı bulunan içerik barındıramaz veya bu içeriğin tanıtımını yapamaz.
 • Militan/Aşırılık. Reklamlar, amaçlarına ulaşmak için şiddeti savunan bireyler veya gruplar da dahil olmak üzere, aşırı saldırgan ve kavgacı davranışları veya yasa dışı siyasi önlemleri içeremez veya teşvik edemez.
 • Hassas İçerik. Reklamlar finansal durum, tıbbi koşullar, ruh sağlığı, sabıka kaydı, siyasi bağlantı, yaş, ırk veya etnik köken, dini veya felsefi bağlantı veya inançlar, cinsel davranış veya yönelim ya da sendika üyeliği gibi hassas kategorileri hedefleyemez.
 • Ücretsiz Mal/Hizmet. Reklamlar, herhangi bir ücretsiz mal ve hizmeti dağıtamaz veya dağıtma sözü veremez.
 • Çocuklara Yönelik. Reklamlar, çizgi filmler veya diğer benzer içerikler de dahil olmak üzere özel olarak çocukları hedefleyemez.
 • Doğrulanamayan İddialar. Reklamlar, makul tüketicilerin kolayca anlayamayacağı ve değerlendiremeyeceği kafa karıştırıcı iddialarda bulunamaz.
 • Resimlerden Önce/Sonra. Reklam, beklenmeyen veya olası olmayan sonuçlar içeren “öncesi ve sonrası” resimleri veya resimleri gösteremez.
 • Sağlık ve Güvenlik İddiaları. Reklamlar, bulimia, anoreksiya, aşırı alkol tüketimi veya uyuşturucu kullanımı gibi kişinin sağlığına zarar verebilecek eylemleri tanıtamaz. Reklamlar, açıkça doğrulanmamış sağlık iddialarında bulunamaz. Reklamverenlerin, ürünlerinin iddialarını kanıtlamak için destekleyici belgeler sunmaları gerekebilir.
 • Yanıltıcı/Yanlış/Aldatıcı: Reklamlar, sahte “kapat” düğmeleri gibi yanıltıcı bir şekilde tıklama oluşturmaya yönelik içerikler de dahil olmak üzere, yanıltıcı, yanlış veya aldatıcı olabilecek hiçbir bilgi veya içerik içeremez.

  Lisanslı ve Üçüncü Taraf İçeriği

  Lisanslı veya üçüncü taraf içeriği, politikalarımız ve standartlarımızla uyumlu olduğundan emin olmak için sitemiz editör ekibi tarafından dikkatle incelenir. Bu tür herhangi bir içerik, kaynağını size bildirmek için etiketlenir.

  Ürün Önerileri

  İnternet, milyonlarca ürünü parmaklarınızın ucuna getirerek sonsuz tüketici seçeneği sunar ve aradığınızı hızlı ve güvenilir bir şekilde bulmak için atmanız gereken adımları kolaylaştırmak için elimizden geleni yapmak istiyoruz.

  Sitemizin ürün inceleme ekibinin uzman yazarları ve editörleri, sağlıklı yaşam tarzınız ve aileniz için en iyi ürünleri belirlemek ve araştırmak için perakende ortamını (hem çevrimiçi hem de çevrimdışı) saplantılı bir şekilde gözden geçirerek kullanıcılarımızın en iyi satın alma kararlarını vermelerine yardımcı olur. Bayi sitesine tıklayıp bir satın alma işlemi gerçekleştirmeye karar verirseniz, önerdiğimiz ürünlerin tamamı için olmasa da bazıları için bir ortaklık komisyonu alırız.

  Güven: Bağımsız yazarlarımız ve test uzmanlarımız, kendi kategorilerinin en iyisi olan ürünleri seçerler ve bağlı ortaklıklarımızdan hiçbirinin şartlarını bilmezler, bu nedenle özgün ve güvenilir öneriler aldığınızdan emin olabilirsiniz. Ayrıca test ettiğimiz tüm ürünleri kendi paramızla satın alıyor ve hiçbir zaman üretici firmalardan ücretsiz olarak hiçbir şey kabul etmiyoruz. Size elimizden gelen en tarafsız geri bildirimi sağladığımızdan emin olmak istiyoruz.

  Ürün içeriği: Seçilmiş tavsiye listeleri, her ürün kategorisinde konu uzmanlığına sahip yazarlar tarafından yazılmıştır. Önerilen ürünler, bütçeden savurganlığa layık olan gamı ​​​​yürür ve belirli bir perakendeciye veya markaya bağlılık nedeniyle tercih edilmez. Kusursuz bir alışveriş deneyimi yaşamanız için örnek müşteri hizmetleri sunan güvenilir şirketlerin ürünlerini tavsiye etmeye özen gösteriyoruz. Ürünlerin mevcudiyeti, özel editörlerden oluşan bir ekip tarafından günlük olarak kontrol edilir.

  Bir liste yayınlandıktan sonra, mevcut önerilerin yeni, doğru ve yararlı olmasını sağlamak için gerekirse düzenli olarak yeniden ziyaret edilir ve güncellenir.

  Ürün inceleme ekibimizle paylaşmak istediğiniz sorularınız, yorumlarınız veya görüşleriniz varsa, lütfen bilgiegzama@gmail.com adresine e-posta gönderin.

  Başa dön tuşu